תפריט סגור

דרושה טרמינולוגיה חדשה

סגר? עוצר? או שאולי היה פשוט מנהיג בעל שיעור קומה שמבקש שהציבור שלו יישאר בבית. הציבור היה נענה לפנייה. חלוני? חרדי? כולנו בני אדם. גם שוטרים, גם חיילים, גם פקחים, על כולם לשמור על מרחק 2 מטר. כי הנגיף אינו מבדיל בין אדם לאדם. 

מלחמה בנגיף לא מנהלים באמצעות כפפות ומסיכות. מנהלים אותה באמצעות חיזוק של מערכת החיסון של כל תושב ותושב. זה מעט יותר מסובך להסביר ודורש שפה בהירה וקולחת. ולשם כך דרושה לנו טרמינולוגיה (אוסף מילים) חדשה. 

בריאות. זה המצב התקין של האדם. 

מערכת בריאות. תפקידה לשמור על הבריאות. לא באמצעות תוויות אדומות מפחידות על גבי אריזות של מוצרים לא בריאים, פשוט  על ידי הסרתם מן המדפים. 

זיהום אוויר. זה הדבר שמלכתחילה הביא עלינו את עידן הקורונה. אם לא נשמור על הפנטה הזאת, היא לא תשמור עלינו. 

והאוויר אכן מזוהם. גם מי הים "מועשרים" בחלקיקי פלסטיק של כל אותם אריזות למוצרים שאיננו זקוקים להם. אלה אותם מים בדיוק שאנחנו כעת מתפילים, על מנת שיהיה לנו מה לשתות. ונשאלת השאלה, עד כמה המים האלה בריאים. האם פלואור במים שלנו באמת עוזר לשיניים? שאלות שאנחנו נצרכים לשאול את עצמנו מדי בוקר כשאנחנו מביטים במראה – אחרי שאמרנו לעצמנו, "בוקר טוב. עולם חדש. אני יפה. ממש".

לא נוכל לאחוז במקל הזה בשתי הקצוות שלו. עשייה אמיתית עכשיו היא עשייה אקולוגית, כזאת שמתחשבת, מעט, גם בסביבה. כי הכתובת נמצאת על הקיר כבר הרבה זמן, ומה זה הקורונה הזה אם לא תמרור אזהרה – ג ד ו ל. 

תשארו בבית. כן. כי עבודה מהבית זה לא דבר מוזר בכלל. זה קורה בעולם הגדול עכשיו וקורה גם אצלנו. בכפר הגלובאלי הזה, שכולו מרושת ומחובר באמצעות האינטרנט, עבודה מהבית היא עובדה מוגמרת שיותר ויותר תושבים מגלים. ככל שתישארו יותר בבית, ככה פחות דלקים יישרפו, פחות משאבי אנרגיה יבוזבזו לריק. נכון, האינטרנט צורך חשמל בכמויות, אבל לאט, בהדרגה, אנחנו לומדים לייעל גם את ההיבט הזה, ולהפכו לאנרגיות סולאריות ואחרות, כאלו שאינן פוגעות במרקם החיים על פני האדמה. 

הדבורים, זאת אלברט איינשטיין אמר, ברגע שאין דבורים, אין חיים. 

 

 

נשמור על ישראל בריאה. למען הילדים שלי ושלכם. למען הדורות הבאים. למען הישרדות המין האנושי. 

TROY

troy@troy.co.il

מכתבים יתקבלו בברכה:

רועי הראבן 

ת.ד. 5821

חיפה 3105701