תפריט סגור

זועמים בנווה דוד

תושבי נווה דוד זועמים בעקבות כוונת עירית חיפה לפתוח פארק מנגלים ב"גן הבנים", מתחת לסף ביתם. "קח תאכל תעצור בחיפה" במיוחד לחי פה.

הפעם האחרונה שבה נרשמה מחאה חזקה מצד תושבי נווה דוד, שכונה רגועה בדרך כלל, הייתה כשהקימו את רמת הנשיא, על החיץ שנוצר בגב השכונה, והפארק שהוקם בצמידות לה, תוך התעלמות גורפת מתושבי השכונה הוותיקה, אחת הוותיקות בחיפה. 

כעת, זאת מחאה חדשה שמזכירה את המחאה ההיא. בתיזמון מעט מוזר, כמה ימים לפני ל"ג בעומר, אנחנו מתבשרים שבכוונת עירית חיפה לבנות פארק מנגלים בלב השכונה. היוזמה שהובילה אותה טלי משולם, חברת מועצת העיר בעבר ותושבת השכונה, נועדה לכאורה להסדיר מתחם מנגלים מסודר עבור תושבי השכונה והסביבה. שלטים גדולים המבשרים על תחילת הפרוייקט נתלו בכניסה לגן מכיוון רחוב דוד המלך ובעורף הגן הנושק לים. 

אנחנו מוצאים את תושבת השכונה, אלישבע אזולאי כהן ביום עסוק במיוחד. אזולאי כהן המגדירה את עצמה כחברת וועד נווה דוד, מקיפה את עצמה בכמה תושבים כועסים המתגוררים בסמיכות לגן הבנים. 

  • עד כמה את וותיקה בשכונה אלישבע?

"אני אלישבע אזולאי כהן, אני מגיל שנה פה בשכונה".

  • את ספרית מאוד מוכרת בחיפה.

"בוא נניח רגע למקצוע שלי. אני כועסת על זה שעושים לנו מחטפים בשכונה"

זהבה סמבל מתגוררת מזה 30 שנה בסמיכות לגן הבנים, "אני מבינה שיש אנשים שהם מקורבים לראש העיר, והם יכולים ללחוש לה כל מיני דברים. אני לא יודעת מאיפה מגיע השיקול להקים פארק מנגלים בגן הבנים".

  • מה הבעיה תוכלו לצאת לעשות על האש, יהיה כייף.

"אנחנו לא רוצים"

אזולאי כהן, "אנחנו נעמוד פה כמו צוק איתן, ולא ניתן לאף כלי עבודה להכנס אל השטח"

סמבל, "בחוף היום אסור, במרכז הכרמל אסור, בדניה אסור מנגלים. אבל בנוה דוד מותר?, גם פה זה לא יהיה. כאן זה שכונת מגורים". 

שלום דובני, "אני תושב השכונה משנת 56, גן הבנים זה קודם כל יש שם אנדרטה. למה קראו לו הבנים? זה הנופלים שנפלו פה מהשכונה. השמות שלהם שם. חוץ מזה, אני הבנתי שהם רוצים לעשות גדר, אבל זה לא מה שיעזור שם. הרעש והחניות והרוח שתעלה את זה לבתים. זה לא אמיתי. אני הייתי רוצה לראות שהיו עושים דבר כזה בדניה". 

מוזמנים לכתוב בתגובות שמתחת לידיעה ולספר לנו מה דעתכם על פארק המנגלים המתהווה בשכונת נווה דוד.