תפריט סגור

Do you wanna go dancing

לפני חמישה ימים אבי טולדנו העלה לערוץ היוטיוב שלו את האודיו הזה שמונח לפניכם כאן. גירסת המקור של השיר "תרקדי את הלילה". או אם תרצו, מה שקיבל לידיו יזהר אשדות אי שם בשנות השמונים, והפך בהמשך לאחד מלהיטי הקיץ הכי מקפיצים בישראל באייטיז. שיר אגרסיבי למדי. שמה שהפך אותו בארץ ללהיט רחבות הדיסקוטקים היה שורת המחץ "תרקדי את הלילה". לא "שרה ברחובות", לא "הלילה הלילה יהיה זה הלילה". אלא פשוט, לרקוד את הלילה. שילוב מנצח. מטבע לשון אפילו. תרקדי את הלילה, מה היה חושב על זה בן גוריון שבכלל רצה לגמול אותנו מהמילה "את". ככה נולד לו להיט גדול. כשזה הפך להיות מה זה הפך להיות, טולדנו יכול היה לרשום לעצמו שלושה קרדיטים, על המלודיה כמובן, על ההגשה המאוד מובהקת שלו, ובאופן פחות ברור – על הטקסט. חדשנות אמיתית. דווקא במקום שציפיתם אולי למילים של שימרית אור, טולדנו הפתיע במלל יוצא מן הכלל מצידו. אבל ההברקה המוצלחת בעברית שמה בצל את המקור של השיר, שהוא לא פחות משמעותי ומוצלח ממה שקרה בישראל לאחר מכן במצעדי הפזמונים (מקום עשירי במצעד השנתי, כשאנשים בארץ עדיין היו סופרים מצעדים שנתיים). 

המקור שמונח לפניכם כאן למעלה, הוא שיר נפלא. והוא אחר לגמרי ממה שהשיר הפך להיות עם לידת "תרקדי את הלילה". המקור הוא פנטסטי בדרכו המופלאה.  זה סול פאנקי בסיגנון סטיבי וונדר פינת מייקל ג'קסון. אפילו אפשר לשמוע קצת ברי מנילו בתוך ההפקה הזאת וכמובן קווינסי ג'ונס. ולחשוב שהדבר הזה יצא מכאן, מישראל. 

בשביל שירים כאלה שווה להאזין למוסיקה ולגלות אותה מחדש. בשביל תגליות כאלה אני באופן אישי חי. כי כשיש את הדבר הזה שפתאום מרגש אותך משום מקום, זה זה הדבר האמיתי. זה לא משהו שאפשר לזייף אותו. זה פשוט שם, או שלא. 

טולדנו הוציא עד היום 36 אלבומים. רק השבוע יצא עוד שיר חדש. הוא אינו אחד שנח על זרי הדפנא. דומה שחוקי הגרביטציה אינם חלים עליו. 

שימו לשמוע עכשיו את do you wanna go dancing  – ותגלו עד כמה השיר הזה לגמרי FRESH – כאילו הזמן עצר מלכת ולא עברו מאז הוקלט יותר משלושים שניה. 

ולמי שיש עדיין סבלנות לשמוע את טולדנו בשיר החדש שיצא השבוע וראיון מוצלח למדי  שקיימנו לערוץ "קח תאכל תעצור בחיפה", הוידאו מונח כאן בתחתית העמוד, ומכיל בתוכו גם את השיר החדש של טולדנו, וגם את הראיון במלואו. 

TROY

troy@troy.co.il